Mountains Yalovychora through the Mountain Eye and domes on Tomnatyk

Hike to the ruins of the Pamir radar. Near the Romanian border. Mountain Eye Lake
Start from the town: Verhniy Yalovetsy
34.2 km
4 days
Level: Experienced
Peaks on the route: Yarovitsya , Tomnatik , Hovdya
Weather forecast in settlements around the route:
Walking route to a popular place near the Romanian border - the ruins of the radio location station "Pamir". The route starts in the village of Verkhniy Yalovets. Public transport does not go here. You can only get there by private transport or by "taxi". If it is possible to get to the village of Shepit, then the rest of the way to Velykyi Yalovets can be walked. This route must be planned for at least 4 days, precisely because of the difficulty of arriving at the start, as well as returning to "civilization". The route also covers Lake Gorske Oko (Bukovynske Oko) and Yalovetsky Waterfall (on the way from Nizhny Yalovets to Verkhny Yalovets).

3D video animation of this route

Comments
Йосип - 2020-03-05 02:47:09
Оптимально назвати маршрут "Горами Яловичори через Гірське око та куполи на Томнатику". Адже РЛС вже немає там понад 20 років, куполи є, які можна побачити з Гринявських гір. Про масив можна прочитати: https://uk.wikipedia.org/wiki/Яловичорські_гори В цілому сайт дуже цікавий і корисний, але там є ще багато недоречностей. Я поки що дуже зайнятий справами по роботі, але з кінця березня спробую проглянути усі маршрути. А з того, що кинулось в очі на швидкоруч, то слід писати Ґорґани, а не Горгани. При цьому слід розрізняти Скибові Ґорґани і Привододільні Ґорґани. Вони мають принципово відмінну будову та геологічну історію розвитку.
Roman Gelembjuk - 2020-03-04 18:13:44
Дякуємо за такий розгорнутий коментар.. Щодо карт і горизонталей. Тут на сайті є в тому числі і горизонталі. У верхньому лівому куті є список варіантів карт - в тому числі супутник і OSM Lanscape. В останньому режимі є горизонталі та рельєф. Щодо Яловецьких гір. Ця назва була взята з інтернет публікацій, де мандрівники описували свої маршрути. Можливо, ця назва не є "офіційною". Спробую детальніше вивчити це питання і можливо внести зміни в опис маршруту. А ви би як назвали цей маршрут? Яка найбільш правильна назва для нього?
Йосип - 2020-03-04 16:44:20
Доброго дня! Якщо кожен любитель почне по своєму називати гори, то так ми далеко не зайдемо. Які ще Яловецькі гори?! Який науковець і де обгрунтував таку назву?! Про це мені нічого невідомо, хоч я десятки років професійно займаюся Карпатами. Масив утворений трьома пасмами хребтів, що простяглися між Білим Черемошем та його правою притокою Саратою, а з іншого боку обмежений Путильським низькогір'ям у наукових джерелах називають Яловичорськими горами. Що стосується карт, то карти без горизонталей більше підходять для мандрівок Херсонською областю, а не Карпатами.