Góry Jałowyczora przez Górskie Oko i kopuły na Tomnatyku

Wędrówka do ruin radaru w Pamirze. W pobliżu granicy z Rumunią. Jezioro Górskie Oko
Start z miasta: Verhniy Yalovetsy
34.2 km
4 dni
Poziom: Doświadczony
Szczyty na trasie: Yarovytsia , Tomnatyk , Dziękuję
Prognoza pogody w miejscowościach wokół trasy:
Trasa spacerowa do popularnego miejsca w pobliżu granicy rumuńskiej - ruin stacji radiolokacyjnej "Pamir". Trasa zaczyna się we wsi Werchniy Jałowiec. Transport publiczny nie jeździ tutaj. Można się tam dostać tylko prywatnym transportem lub "taksówką". Jeśli uda się dojechać do wsi Szepit, to resztę drogi do Wierchnego Jałowca można pokonać pieszo. Trasa ta musi być zaplanowana na co najmniej 4 dni, właśnie ze względu na trudność dotarcia na start, jak również powrotu do "cywilizacji". Trasa obejmuje również Jezioro Gorske Oko (Bukovynske Oko) oraz Jałowiecki Wodospad (w drodze z Niżnego Jałowca do Werchownego Jałowca).
Przewodnicy na tej trasie
Brak przewodników na tej trasie
Czy jesteś przewodnikiem? Pokaż tutaj swoje usługi

animacja wideo 3D tej trasy

Komentarze
Йосип - 2020-03-05 02:47:09
Оптимально назвати маршрут "Горами Яловичори через Гірське око та куполи на Томнатику". Адже РЛС вже немає там понад 20 років, куполи є, які можна побачити з Гринявських гір. Про масив можна прочитати: https://uk.wikipedia.org/wiki/Яловичорські_гори В цілому сайт дуже цікавий і корисний, але там є ще багато недоречностей. Я поки що дуже зайнятий справами по роботі, але з кінця березня спробую проглянути усі маршрути. А з того, що кинулось в очі на швидкоруч, то слід писати Ґорґани, а не Горгани. При цьому слід розрізняти Скибові Ґорґани і Привододільні Ґорґани. Вони мають принципово відмінну будову та геологічну історію розвитку.
Roman Gelembjuk - 2020-03-04 18:13:44
Дякуємо за такий розгорнутий коментар.. Щодо карт і горизонталей. Тут на сайті є в тому числі і горизонталі. У верхньому лівому куті є список варіантів карт - в тому числі супутник і OSM Lanscape. В останньому режимі є горизонталі та рельєф. Щодо Яловецьких гір. Ця назва була взята з інтернет публікацій, де мандрівники описували свої маршрути. Можливо, ця назва не є "офіційною". Спробую детальніше вивчити це питання і можливо внести зміни в опис маршруту. А ви би як назвали цей маршрут? Яка найбільш правильна назва для нього?
Йосип - 2020-03-04 16:44:20
Доброго дня! Якщо кожен любитель почне по своєму називати гори, то так ми далеко не зайдемо. Які ще Яловецькі гори?! Який науковець і де обгрунтував таку назву?! Про це мені нічого невідомо, хоч я десятки років професійно займаюся Карпатами. Масив утворений трьома пасмами хребтів, що простяглися між Білим Черемошем та його правою притокою Саратою, а з іншого боку обмежений Путильським низькогір'ям у наукових джерелах називають Яловичорськими горами. Що стосується карт, то карти без горизонталей більше підходять для мандрівок Херсонською областю, а не Карпатами.