Горами Яловичори через Гірське око та куполи на Томнатику

Похід на руїни РЛС Памір. Поблизу румунського кордону. Озеро Гірське Око
Старт з населеного пункту: Верхній Яловець
34.2 км
4 дні(в)
Рівень: Досвідчений
Вершини на маршруті: Яровиця , Томнатик , Говдя
Прогноз погоди в населених пунктах в районі маршруту:
Пішохідний маршрут до популярного місця поблизу румунського кордону - руїни радіо локаційної станції "Памір". Маршрут починається в селі Верхній Яловець. Громадський транспорт сюди не ходить. Можна добратися лише приватним транспортом або на "таксі". Якщо є можливість добратися до села Шепіт, тоді решту шляху до Великого Яловця можна пройти пішки. Цей маршрут потрібно планувати мінімум на 4 дні, саме через складності прибуття на старт , а також повернення до "цивілізації". Також маршрут охоплює озеро Гірське Око (Буковинське око) та Яловецький водоспад (по дорозі з Нижнього Яловця до Верхнього Яловця)
Гіди на цьому маршруті
Ще немає гідів на цьому маршруті

3D відео анімація цього маршруту

Фотогалерея
Коментарі
Йосип - 2020-03-05 02:47:09
Оптимально назвати маршрут "Горами Яловичори через Гірське око та куполи на Томнатику". Адже РЛС вже немає там понад 20 років, куполи є, які можна побачити з Гринявських гір. Про масив можна прочитати: https://uk.wikipedia.org/wiki/Яловичорські_гори В цілому сайт дуже цікавий і корисний, але там є ще багато недоречностей. Я поки що дуже зайнятий справами по роботі, але з кінця березня спробую проглянути усі маршрути. А з того, що кинулось в очі на швидкоруч, то слід писати Ґорґани, а не Горгани. При цьому слід розрізняти Скибові Ґорґани і Привододільні Ґорґани. Вони мають принципово відмінну будову та геологічну історію розвитку.
Roman Gelembjuk - 2020-03-04 18:13:44
Дякуємо за такий розгорнутий коментар.. Щодо карт і горизонталей. Тут на сайті є в тому числі і горизонталі. У верхньому лівому куті є список варіантів карт - в тому числі супутник і OSM Lanscape. В останньому режимі є горизонталі та рельєф. Щодо Яловецьких гір. Ця назва була взята з інтернет публікацій, де мандрівники описували свої маршрути. Можливо, ця назва не є "офіційною". Спробую детальніше вивчити це питання і можливо внести зміни в опис маршруту. А ви би як назвали цей маршрут? Яка найбільш правильна назва для нього?
Йосип - 2020-03-04 16:44:20
Доброго дня! Якщо кожен любитель почне по своєму називати гори, то так ми далеко не зайдемо. Які ще Яловецькі гори?! Який науковець і де обгрунтував таку назву?! Про це мені нічого невідомо, хоч я десятки років професійно займаюся Карпатами. Масив утворений трьома пасмами хребтів, що простяглися між Білим Черемошем та його правою притокою Саратою, а з іншого боку обмежений Путильським низькогір'ям у наукових джерелах називають Яловичорськими горами. Що стосується карт, то карти без горизонталей більше підходять для мандрівок Херсонською областю, а не Карпатами.