Всі об'єкти карти

Назад до карти
Показувати об'єкти
Джерело/Криниця
Цікаве місце
Місце для привалу
Рятувальники/Служби
Небезпечне місце
Парковка
Всі
Вершина гори
Водний об'єкт
Полонина
Туристична Будівля
Орієнтир/Вказівник
Фотографія

2061 н.р.м

Вершина гори

Говерла - найвища вершина України, її висота сягає 2061 м над р.м. Говерла знаходиться на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей, а отже входить до Карпатського біосферного заповідника та Карпатського національного природного парку одночасно і охороняється ними обома.

Схили гори зачаровують буковими і смерековими лісами, їх тиша та спокій допомагають відчути карпатський дух та єднаннс з природою. У лісових хащах можна зустріти безліч тварин, деякі види навіть занесено до Червоної книги України.

Hoverla

2038 н.р.м

Вершина гори
Бребенескул — одна з найвищих вершин хребта Чорногора (Українські Карпати). Розташована посередині хребта, на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей, між вершинами Менчул (1998 м) на південному сході та Ребра (2001 м) на північному заході.

Висота — 2038 м (за іншими даними 2032 або 2035). Поверхня куполоподібна. На схилах поширені давньольодовикові форми рельєфу, сліди процесів морозного вивітрювання. Гора вкрита альпійськими і субальпійськими луками, характерні кам'яні розсипища та осипища. На захід від вершини розташоване найвисокогірніше озеро України — Бребенескул, з якого витікає річка Бребенескул.

Найближчий населений пункт — село Бистрець (Івано-Франківська область).
Вершина гори
Піп Іван (також Піп Іван Чорногі́рський або Чорна Гора) — одна з найвищих вершин Українських Карпат, з висотою 2020,5 м. Розташована на південно-східному кінці головного хребта масиву Чорногора, на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей.

На вершині гори знаходяться руїни польської астрономо-метеорологічної обсерваторії, частково відновлені для туристичних потреб і відомі під сучасною популярною назвою «Білий Слон».

2020 н.р.м

Вершина гори
Петрос — гора в Українських Карпатах, у Рахівському районі Закарпатської області. Одна з найвищих вершин гірського масиву Чорногора. Популярний об'єкт пішохідного туризму.

Висота — 2020 м. Розташована у північно-західній частині масиву між горами Шешул (на південному заході) і Говерла (на сході). Західний і південно-західний схили круті з численними кам'яними розсипищами, північний та північно-східний — урвисті, зі скельними виступами. Є давньольодовикові форми рельєфу. Складається з пісковиків. Вкрита переважно субальпійською рослинністю. Поширені чагарники (ялівець сибірський, рододендрон), чорничні зарості і ялинові ліси (до висоти 1530—1600 м). Взимку досить часто бувають снігові лавини. Є туристський притулок на південних схилах нижче полонини Рогнески.

Краєвиди з Петроса майже такі ж, як із Говерли. Особливо гарно виглядає головний хребет Чорногори, який можемо спостерігати по всій його довжині — від Говерли до Попа Івана. Чіткіше, ніж з Говерли, видно Близницю і за нею — ряд полонин хребта Свидівець.
Вершина гори
Немає коментарів
Гутин Томнатик — гора в Українських Карпатах, одна з найвищих гір в Україні, вершина південно-західного відрогу Чорногори.
Висота 2016 м. Розташована у Рахівському районі Закарпатської області, в межах Карпатського біосферного заповідника (Чорногірський заповідний масив). На північно-східному схилі між горою Гутин Томнатик і Бребенескул у льодовиковому карі на висоті 1801 метрів над рівнем моря розташоване озеро Бребенескул. На південь від вершини розташоване урочище Полонина Бребенеска, на північ — гора Ребра, на схід — Бребенескул.

Значний вплив на рельєф гори мав льодовик. На горі зростає субальпійська й альпійська рослинність з великою кількістю рідкісних і реліктових видів.

Найближчі населені пункти: с. Говерла (Закарпатська область) і с. Бистрець (Івано-Франківська область).

2001 н.р.м

Вершина гори
Немає коментарів
Ребра — одна з найвищих вершин Українських Карпат.
Розташована в центральній частині хребта Чорногора, між вершинами Туркул (на північному заході) і Бребенескул (на південному сході) та Гутин Томнатик (на півдні), на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей.

Висота 2001 м. Південні схили Ребри — пологі ділянки (вкриті переважно травостоєм з щучника дернистого і біловуса) та крутосхили, вкриті криволіссям. Північні та північно-східні схили спадають крутими скелястими урвищами. На схід від вершини, у розлогому льодовиковому карі (урочищі Гаджина) розташовані невеликі високогірні озера.

На горі зростає ряд рідкісних рослин, занесених до Червоної книги України: сосна кедрова, жовтозілля карпатське, наскельниця лежача, ломикамінь моховидний та інші.

Найближчий населений пункт — село Бистрець.

1998 н.р.м

Вершина гори
Немає коментарів
Менчул (інша назва Мунчел) — гора в Українських Карпатах. Розташована в південно-східній частині масиву Чорногора, між горами Дземброня (на південному сході) і Бребенескул (на північному заході). Вершина гори розташована на межі Верховинського району Івано-Франківської області, південно-західні схили — в межах Закарпатської області.

Висота — 1998 м. На північний схід від Менчула простягається хребет Розшибеник.

Найближчі населені пункти: Бистрець і Дземброня (Івано-Франківська область).

Назва гори походить із румунської мови (рум. munteul).

На північних схилах гори бере початок потік Кізя.
Вершина гори
Піп Іван, також Піп Іван Мармароський (для розрізнення з Попом Іваном з Чорногірського масиву) — гора в Українських Карпатах, одна з вершин Гуцульських Альп (частина Мармароського гірського масиву). Розташована в Рахівському районі Закарпатської області, на кордоні України і Румунії.

Висота 1936 м. Форма вершини пірамідальна, північні та східні схили круті. Довкола гори сезонно можуть утворюватись невеликі озерця. На значних площах тут є полонини. Найближча полонина — Лисича. Росте багато рідкісних рослин. Гора розташована в межах Марамороського заповідного масиву Карпатського біосферного заповідника.

Піп Іван із прилеглими вершинами (Жербан, Берлебашка тощо) та високогірними полонинами виділяють в окремий масив, який називається Гори Піп-Іван.

Найближчий населений пункт: с. Ділове.

1933 н.р.м

Вершина гори
Туркул — вершина гірського масиву Чорногора, на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей.

Висота гори 1933 м. Розташована між вершинами Данцір (1850 м) на півночі та Ребра (2001 м) на південному сході. Вершина трикутна, ускладнена зі сходу східцеподібними виступами. У верхній частині схилів з півдня і південного сходу — брилові розсипища, зі сходу — слабовиражені форми вивітрювання гірських порід. Рослинність трав'яна, нижче криволісся з ялівцю сибірського і гірської сосни. Зі сходу і півночі — льодовикові кари, зокрема урочище Кізли та озеро Несамовите. На південних схилах гори лежить урочище Туркульська Полонина. Туркул — популярний об'єкт гірського туризму.

1911 н.р.м

Вершина гори
Немає коментарів
Брескул (Брецкул) — одна з гірських вершин масиву Чорногора. Висота — 1911 м. Розташована на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей, між горами Говерлою та Пожижевська. Брескул — найближча сусідка Говерли.

Вершина гори куполоподібна, на північному схилі (відрога Брескулець) обривисті кам'яні осипи. У кількох місцях схили порізані карами давнього зледеніння. Вкритий альпійською і субальпійською рослинністю (трави, квіти та чагарники). Розвиваються процеси ерозії.

На південно-західному боці гори розташована улоговина з невеликими та непостійними озерцями, серед яких найбільше — озеро Брескул.

Назва гори, можливо, пов'язана з її формою та походить від гуцульського слова, яке означає спухлий, набряклий.