Гора Шпиці і озеро Несамовите попри Маришевську
Коментарі
Yuliia Onyskiv - 2024-09-24 13:48:17
Доброго дня! Можливо хтось бував у жовтні по маршруту? Хотіла б дізнатись чи складніше було через погоду. Дякую
Таксисти стоять на вокзалі, набирають людей, загалом це чотири людини і з кожного по 250 грн
Мальовничий і достатньо легкий маршрут. На старті ми були о 9 і спустилися приблизно о 17:00, йшли середнім темпом з перервами на відпочинок. На озері провели десь годину, назбирали пакет сміття і були здивовані загалом як там брудно. Маркування дуже примітивне, завантажуйте карти перед тим, як плануєте їхати, бо там немає звʼязку. Ми були наступного дня після сильної зливи, сказати, що було мокро, то ні, загалом усі стежки комфортні як на підйомі так і на спуску. Трекінгове взуття все рішає. Сугубо субʼєктивна думка- не ходіть туди в кроксах і босоніжках і буде вам щастя. Загалом маршрут 10 із 10, дуже раджу!
Підіймались спочатку на Шпиці, спускались через озеро Несамовите. До хреста позначки - помаранчеві точки, після трошки зелених смайликів та смужки. Підйом до гори доволі легкий, але проходить невеликою стежкою майже до верху. Далі по хребту, всіяному чорницею, дійшли до озера. З озера треба вийти болотом, тому будьте готові до мокрих ніг. Після озера йдуть жовті офіційні позначки, але саме цим маршрутом на останньому лісовому перехресті треба піти правіше, бо ми пішли через полонину Пожижевську і находили ще 4км (там дорога легка, без підйомів, але додає нормально до всього маршруту). Дозволи не потрібні.
10.08.24 піднімались цим маршрутом попри малу та велику Маришевську. В районі полонини глибоке болото (яке не обійти), бо останні дні падав дощ, майте на увазі перед походом після дощових днів. Маршрут гарний, несильно легкий, але і не дуже страшно) Велика частина простягається через ліс, далі жереб і аж тоді Шпиці. Ми ще зайшли на гору Шпиці, а далі на скелі Шпиці. Назад спускалися наступного дня офіційним жовтим маршрутом.
Добрий день. Підкажіть, будь-ласка, щоб застати квітучу червону руту (рододендрони) на маршруті гора Щпиці-озеро Несамовите як на фото, в якому місяці потрібно планувати похід? Я в цій справі новачок. Розумію, що весна до гір приходить по-різному, але чи є якійся орієнтир, коли в горах починає квітнути рододендрони? Дуже хочу побачити цю красу навколо. Можливо, хто знає якісь тури- сайти-форуми, де можна відстежувати цю інфо. Дякую
Добрий день. Підкажіть, будь-ласка, щоб застати квітучу червону руту (рододендрони) на маршруті гора Щпиці-озеро Несамовите як на фото, в якому місяці потрібно планувати похід? Я в цій справі новачок. Розумію, що весна до гір приходить по-різному, але чи є якійся орієнтир, коли в горах починає квітнути рододендрони? Дуже хочу побачити цю красу навколо. Можливо, хтось знає якісь тури- сайти-форуми, де можна відстежувати цю інфо. Дякую
Ходили минулого року. Якщо йти з початку маршруту, то це будуть хащі і довгий підйом до Шпиць. Краще починати з кінця. На Несамовитому дуже брудно і багато людей, по маршруту є кращі місця для ночівлі з водою і дровами. На озері немає можливості розпалити багаття.
Підкажіть будь-ласка,плануємо обрати цей маршрут для першого походу, краще йти спочатку через Шпиці, щоб заночувати на Несамовитому? І можливо є якісь поради для початківців саме для цього маршруту?
Зі сторони Прикарпаття пускають по факту всюди, перекрито із сторони Закарпаття тільки
По суті ні якщо йти по маршруту і не звертати після шпиць ліворуч в сторону ребер і бребенескулу
Добрий день! Підкажіть будь ласка, чи заборонено зараз відвідувати даний маршрут у звʼязку з 5-км обмеженнями біля кордону?
Підкажіть будь ласка,написаний час і довжина в км , це в одну сторону ?
підкажіть, будь ласка, як зараз дробиратися з ворохти до заросляка
чудово складений маршрут з прекрасними краєвидами! якщо звірятись по карті додатка,то дуже легко не пропустити поворот біля хреста і правильний спуск в сторону Заросляка;)
Ходили цим маршрутом 27 липня в холодну погоду, постійно моросило, всі дороги мокрі, але було дуже класно. Увесь маршрут пройшли за 6,5 годин це разом з фото і обідом. Карта дуже зрозуміла, додаток працює офлайн добре. Автор маршруту правильно рекомендує починати подорож спочатку на Шпиці а потім повертатися через озеро Несамовите. Бо дорога вверх до озера кам'яниста і довга, якщо після дощів то взагалі тяжко підніматися. До Шпиць дорога найважча коли підіймаєшся, хороший нахил, а далі просто йдеш відпочиваєш. До Хреста мітки оранжеві круги на деревах і каменях, далі біло-зелені, потім біло-жовті, остання доріжка не маркована але вона досить широка, протоптана, тому легко розібратися куди йти. Якщо дощ і мокро беріть з собою щось щоб не замочити взуття і ноги були сухими.
Прекрасний маршрут відпочинковий-прогулянковий маршрут на 2 дні. В перший день до Несамовитого дійшли десь за 10 годин. За цей час встигли поснідати, пообідати і між цим назбирати біля кілограма грибочків. А наступного дня, добре виспавшись і некваплячись поснідавши, в обід вже були у Ворохті і за баношем чекали на поїзд додому. Звичайно, всю дорогу можна вмістити і в 7 годин, як зазначено в описі, але це вже буде не те. Тому якщо ви на вихідних хочете побути у горах і при цьому саме гуляти і роздивлятись краєвиди, а не іти трек, то цей маршрут саме для вас
Вчора 26.07.2022 р. проходили маршрут від першого мосту на г. Шпиці лісом до галявини де хрест воїнам УПА, біля нього стежка направо вгору.
До хреста по маршруту зустріли збирачів чорниці, які виявилися місцевими рятівниками, які дуже бідкалися щоб ми їм не додали роботи бо обрали такий довгий та складний маршрут (двоє дорослих та дитина 12 років), і на вечір передавали дощ.
До хреста маркування помаранчеве коло, після хреста до виходу з лісу біло-зелене. Час до хреста 1.50 год. Після лісу стежка йде через жереп з камінням майже до самої гори Шпиці. Краєвиди супер, з гори також видно відомі кам'яні утворення на перевалі Шпиці. Час до гори Шпиці від старту маршруту зайняв 3.30 год.
Від гори до озера з перекусом та фотографуванням вийшло 2 год. Біля озера відпочивали, варили чай та обідали.
Від озера вирушили о 17:00 год., до кінця кругового маршруту біля другого мосту зайняло 2.40 год. Поворот з маркованого маршруту на Зарасляк на маршрут до другого мосту не пропустили, знаходиться на роздоріжжі біля місця для ночівлі, орієнтир дві позначки маршруту жовто-білого кольору - одна на товстому дереві одна на тонкому які стоять поряд, перед цими деревами необхідно звернути направо, там видно стежку, маркування на ній немає, але вона добре натоптана, йшли по навігатору додатка!
Загальний час від старту до фінішу зайняв 9.40 год., відстань - 21 км.!
Порада: на початку маршруту не міг йти по карті - сигнал gps не ловив, але після перезавантаження телефону все запрацювало!
Велика подяка розробнику за додаток та карту, все працює!!!
Якщо йти зі сторони Заросляка спочатку на Шпиці, а потім Несамовите, то до половини маршрут маркований оранжевими кругами. Біля хреста круто вправо (до хреста йти орієнтовно 2год), дальше якусь частину йде маркування зелено-біле. Коли вийдете із-за лісу, маркування практично зникне, іноді побачите смайли на каменях, йдете точно а правильному напрямку. Від Шпиць до Несамовитого йти не довго 45хв орієнтовно, а від Несамовитого вниз орієнтовно 2.5год. Тільки як от повернути на другу стежку, щоб не йти до Заросляка, а скоротити, незнаю..її практично не видно. Але не критично, стежка веде у Заросляк, а звідти, якщо потрібно до першого містка 20хв ходу. Загалом маршрут легкий і підійде практично кожному. Але не йдіть в хмарну погоду, бо Шпиць не побачите, і повернути з хребта на Несамовите не досвідченим буде важко, озеро буде просто внизу у хмарах і є ймовірність його пройти.
Друзі, а де можна взяти gpx - файл із треком для навігатора?
чи може хтось поділитися?
зазадалегідь дякую!
09.08.21р. йшов цим маршрутом з Несамовитого на Шпиці і далі попри Маришевські на дорогу на Заросляк. Стежка дуже добра. Краєвиди запаморочливі зі Шпиць. Головне внизу в лісі не звернути направо в село Бистрець. Але то просто підкаже логіка та навігатор, що не туди.
Так. Крім маркування треба звірятися з навігатором, щоб біля хреста повернути направо
Вчора ходили цим маршрутом. "Любительське маркування" йде в с.Бистрець, а не на Шпиці! Теж пройшли по маркуванню та оминули поворот на Шпиці, благо через 20 хв спуску спамяталися, а він на поляні біля хреста, де помаранчеве маркування йде на спуск, а повернути потрібно направо вверх
Ми почали маршрут з Заросляка на Несамовите-Ребра-Шпиці-Велика Маришевська. До Несамовитого маршрут, взагалі, лайтовий. Багато гарних локацій і чорниць))). Дуже вас прошу на спуску у підніжжя Великої Маришевської біля хреста поверніть ліворуч!!! І якщо в когось є можливість, напишіть десь маркування. Бо ми пішли праворуч і пішли за помаранчевими позначками, спускалися години 3 й вийшли на полонину біля Бистриця(( погуляли добре))).
На Шпицях позависали усі геолокації та новігатори, слідкуйте за цим
Більшість їде своїми авто або на таксі. Машина з Ворохти коштує 1000 грн. Можна доїхати до повороту на Заросляк автобусом Ворохта-Верховина, після автостопати))) ми завжди підбирали))
У заросляку біля бази стоять таксі, в тому числі і бусіки.
Ціна получається 100 і середньому до ворохти, якщо таксі повне. Можна з ними і заздалегідь домовитися
Можливо хтось може підказати як добратися до Заросляка з Ворохти, а також приблизну ціну з людини й години?
Так. Я вказую Ворохту, щоб було зрозуміло як добиратися туди.
Заросляк умовно можна вважати частиною Ворохти